Ανελέητη η Νάπολι-Βαθμός μεγάλης πρόκρισης για Μίντιλαντ

2015-12-10 23:15

Στον 4ο όμιλο η Νάπολι υποδέχτηκε την Λέγκια Βαρσοβίας και προηγήθηκε στο 32’ με τον Τσαλομπά. Λίγο αργότερα στο 39’ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Ινσίνιε. Όμως δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67’ ο Καγεχόν λίγο μετά την είσοδο του στο ματς πέτυχε το 3-0. Τότε οι Πολωνοί αφυπνίστηκαν και μείωσαν σε 3-1 με τον Βράνιες στο 62’. Ωστόσο, οι ‘’παρτενοπέι’’ έκαναν αμέσως στο 65’ το 4-1 με τον Μέρτενς. Ο Βέλγος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε και το 5-1, με τη Λέγκια να μειώνει απλώς στο επόμενο λεπτό με τον Πρίγιοβιτς.

Στο άλλο ματς η Μίντιλαντ υποδέχτηκε την Κλαπμ Μπριζ και άνοιξε το σκορ στο 27’ με τον Σίστο. Στο β’ μέρος όμως οι Βέλγοι ισοφάρισαν με τον Βόσεν στο 68’ με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.