(Χ)ωρίς σκορ στο Καραϊσκάκης

2017-02-16 22:00

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησε ο Ολυμπιακός που αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ με την Οσμανλισπόρ στον πρώτο αγώνα για την φάση των 32 του Europa League και όλα θα κριθούν στον αγώνα της επόμενης Πέμπτης στην Τουρκία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος, έχοντας την κατοχή της μπάλας, όμως σε δεν κατάφερε να την αξιοποιήσει και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι “ερυθρόλευκοι” μπήκαν πιο δυνατά από τους αντιπάλους τους, όμως καμία προσπάθεια δεν απείλησε ουσιαστικά τον γκολκίπερ των Τούρκων. Στο 74' οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, όταν ο Βιάνα κλώτσησε τον πεσμένο Προχάζκα και δέχτηκε απευθείας κόκκινη κάρτα από τον γάλλο διαιτητή. Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός αναγκάστηκε να οπισθοχωρήσει και με τους Τούρκους ανύμπορους σε όλο τον αγώνα να απειλήσουν τους πρωταθλητές Ελλάδας το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.