Χάλασε το σερί του Νάβας ο Ροντρίγκες

2016-04-07 08:42

Η έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρικάρντο Ροντρίγκες, με την οποία η Βόλφσμπουργκ  άνοιξε το σκορ στο χθεσινό προημιτελικό, στον οποίο κέρδισε με 2-0 τη Ρεάλ Μαδρίτης, ‘’χάλασε’’ το σερί του Κέιλορ Νάβας, καθώς ήταν το πρώτο τέρμα που δέχεται ο Κοσταρικανός γκολκίπερ, στο Τσάμπιονς Λιγκ. Σε όλα τα  άλλα παιχνίδια που αγωνίστηκε στο Τσ.Λιγκ, δεν δέχτηκε γκολ και μέχρι το 18ο λεπτό της χθεσινής αναμέτρησης που δέχτηκε το πρώτο του, είχαν περάσει 737 λεπτά χωρίς να παραβιαστεί η εστία του. Έτσι, δεν πρόλαβε να σπάσει το ρεκόρ του Γενς Λέμαν που δεν δέχτηκε τέρμα για 853 λεπτά στο Τσ.Λιγκ. Μετά τον Λέμαν και τον Κέιλορ Νάβας, στη σχετική λίστα ακολουθούν, ο Βαν Ντερ Σαρ με 657 λεπτά, ο Ντίντα με 622 λεπτά, ο Ίλγκνερ με 593 λεπτά, ο Ντίντα (άλλη σεζόν) με 579 λεπτά και ο Πέπε Ρέινα με 570 λεπτά.