Έχασε (και) την πρωτιά η Γιουβέντους

2015-12-08 23:50

Η Σεβίλλη έκανε το χρέος της απέναντι στη Γιουβέντους, επικρατόντας με 1-0 της περσινής φιναλίντ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, το πέτυχε ο πρώην παίκτης της «Βέκια Σινιόρα», Φερνάντο Γιορέντε στο 65 λεπτό. Με αυτό το αποτέλεσμα η Γιουβέντους έχασε την πρωτιά και η Σεβίλλη πήρε την Τρίτη θέση που οδηγεί στο Europa League.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 4-2 της Γκλάντμπαχ, κάνοντας ανατροπή στην ανατροπή και καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση στον τέταρτο όμιλο. Το σκορ για την Μάντσεστερ Σίτι άνοιξε ο Νταβίντ Σίλβα στο 16 λεπτό. Όμως, η χαρά των Άγγλων κράτησε μόλις τρία λεπτά, αφού ο Κόρμπ ισοφάρισε στο 19’. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 43’ ο Ράφαελ έκανε το 2-1 και ανέτρεψε το σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε εξ ολοκλήρου στη Σίτι, αφού με τρία γκολ στο τέλος της αναμέτρησης (80’-81’ Στέρλινγκ και 85’ Μπονί), ολοκληρώθηκε η ανατροπή.