Έδειξε ποια είναι η... ''βασίλισσα'' του ζευγαριού

2017-02-15 23:54

Για τη φάση των ‘’16’’ του Τσάμπιονς Λιγκ, η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να αντιμετωπίσει την Νάπολι.

Μάλιστα, το πρώτο παιχνίδι ήταν στην έδρα της, το ‘’Σαντιάγκο Μπερναμπέου’’, όποου φιλοξένησε τους Ναπολιτάνους. Όμως, βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8’ όταν ο Χάμσικ έδωσε στον Ινσίνιε και εκείνος βλέποντας στον Νάβας εκτός εστίας δοκίμασε να αιφνιδιάσει τον Κοσταρικανό γκολκίπερ μ’ ένα μακρινό τεχνικό πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Η ‘’βασίλισσα’’ απάντησε στο 19’ όταν έπειτα από μια φαλτσαριστή σέντρα του Καρβαχάλ ο Μπενζεμά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο πλεχτό για το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Ρεάλ μπήκε δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 49’ όταν ο Ρονάλντο έπειτα από προσποιήσεις έβγαλε εκτός περιοχής στον Κρόος, ο οποίος με δεξί δυνατό πλασέ έκανε το 2-1. Μόλις 5 λεπτά αργόγερα, στο 54’ έπειτα από ένα διώξιμο της άμυνας της Νάπολι, ο Κασέμιρο έπιασε έναν ‘’κεραυνό’’ , πριν η μπάλα σκάσει και έγραψε το τελικό 3-1, δίνοντας αβαντάζ πρόκρισης για τους Μαδριλένους.