Η Βασίλισσα πέρασε δύσκολη νύχτα,αλλά τα κατάφερε!

2015-11-26 00:41

Η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετώπισε τη Σαχτάρ στην παγωμένη Ουκρανία. Αν και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η βασίλισσα δεν κατάφερε να πείσει για άλλη μια φορά με το ποδόσφαιρο που παίζει, μπορεί οι παίκτες να είχαν ακόμα το μυαλό τους στο παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα . Η Ρεάλ μέχρι το 70 λεπτό νίκαγε 4-0 κυριολεκτικά φαινόταν ότι το παιχνίδι είχε κριθεί, αλλά η Σαχτάρ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και πέτυχε σε χρόνο τετε 3 γκολ και κόντεψε να κάνει  την ισοφάριση. Τελικό σκορ 4-3 υπέρ της βασίλισσας που  απόψε πέρασε στην επόμενη φάση του Champios League ως πρώτη. Οι σκόρερ του αγώνα για την Ρεάλ είναι o Ροναλντο στο 18 και 70 λεπτό, ο Μόντριτς στο 50 λεπτό και ο Καρβαχάλ στο 52 λεπτό. Οι σκόρερ για τη Σαχτάρ είναι ο Τεξέιρα με πέναλντι στο 77 λεπτό και στο 88 λεπτό και ο Ντεντίνιο στο 83 λεπτό.