Ιδανικό ξεκίνημα για τη Γερμανία

2016-06-12 23:51

Ιδανικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το Euro η Γερμανία, η οποία επικράτησε με 2-0 της Ουκρανίας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά και έδειξαν διάθεση. Αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί ήταν η Γερμανία με την κεφαλιά του Μουστάφι στο 19', έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κρος. Μετά το γκολ, το παιχνίδι άνοιξε και οι δύο ομάδες έχασαν πολλές ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ, όμως οι δυο τερματοφύλακες κράτησαν ανέπαφες τις εστίες τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένα και οι φάσεις εκατέρωθεν ήταν μετρημένες στα δάκτυλα. Εκεί που όλοι νόμιζαν ότι ο αγώνας θα λήξει 1-0, ήρθε ο Σβάινσταιγκερ, που είχε μπει πριν από δύο λεπτά στο παιχνίδι, στο 90+2 και έγραψε το τελικό 2-0.