Και στο τέλος... ισοπαλία

2016-06-18 21:00

Έναν πολύ σημαντικό βαθμό στο τέλος του αγώνα πήρε η Ουγγαρία, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ισλανδία στη δεύτερη αγωνιστική του έκτου ομίλου.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φάσεις και από τις δύο ομάδες ήταν λίγες και το 0-0 έμοιαζε να είναι το δικαιότερο αποτέλεσμα. Όμως, στο 39' ο διαιτητής Καράσεφ "είδε" ένα πέναλτι κατά της Ουγγαρίας και η Ισλανδία προηγήθηκε στο σκορ με τον Σίγκουρντσον.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός ήταν χαμηλός και οι φάσεις ελάχιστες. Η Ισλανδία ήταν κοντά στην πρώτη της νίκη σε τελική φάση Euro, όμως στο 88' οι Ούγγροι ισοφάρισαν, όταν ο Νίκολιτς έκανε παράλληλη σέντρα και Σίβαρσον έβαλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Οι Ισλανδοί είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όμως στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Γκούντιονσεν δεν μπόρεσε να βάλει το "χρυσό" γκολ.