Καταιγιστικό το Βέλγιο

2016-06-18 17:55

Σπουδαία νίκη για το Βέλγιο που επικράτησε με 3-0 της Ιρλανδίας στην δεύτερη αγωνιστική του ομίλου της και ανέβηκε στη δεύτερη θέση πίσω από την πρωτοπόρο Ιταλία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μαρκ Βίλμοτς ήταν καταιγιστική και έχασε ένα "τσουβάλι" ευκαιρίες για να προηγηθεί, με την αντίπαλο της να αμύνεται με όλες τις δυνάμεις της. Το 0-0 ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερος ημίχρονο, οι "κόκκινοι διάβολοι" μπήκαν πολύ δυνατά και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Λουκάκου στο 48'. Μετά το γκολ οι Βέλγοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, μέχρι να κάνουν το 2-0 στο 61' με την κεφαλία του Βίτσελ, ύστερα από την πάσα του Μενιέρ. Τελικά, οι παίκτες του Βίλμοτς δεν σταμάτησαν και έγραψαν το τελικό 3-0 με τον Λουκάκου στο 70'.