Νίκες πρόκρισης για Μπράγκα και Μαρσέιγ!

2015-11-27 01:19

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε η Μπράγκα, έπειτα από τη νίκη που πήρε μέσα στην έδρα της απέναντι Λίμπερετς με 1-0. Αυτοί που προηγήθηκαν ήταν οι φιλοξενούμενη με γκολ του Εφρέμοφ στο 35' με τον Φερέιρα στο 42' να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Εκεί που όλα έδειχναν ισοπαλία ο Κρισλάν στις καθυστερήσεις (90+2) δίνει μια σπουδαία νίκη στην Μπράγκα και την κράτησε στην πρώτη θέση.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Μαρσέιγ νίκησε την Λίμπερετς , στην Μασσαλία, με 2-1 και μπήκε σε τροχιά πρόκρισης. Ο Ενκουντού άνοιξε το σκορ στο 28' και έβαλε μπροστά την ομάδα του. Η απάντηση των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει, καθώς στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50' ισοφάρισε ο Μαντούρο. Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχων ήρθε στο 88' από τον Μπατσουαγί.