Ο ΠΑΟΚ ακόμα ελπίζει

2015-11-05 22:31

Ο Π.Α.Ο.Κ δεν μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα και υπέκυψε στην ανωτερότητα της Κρασνοντάρ, χάνοντας 2-1. Στο 33 λεπτό η Κρασνοντάρ πέτυχε γκολ με τον επιθετικό της Αρία.Το πρώτο ημίχρονο κύλισε μέχρι τέλος χωρίς να δημιουργηθεί κάποια αξιόλογη φάση και για τις δυο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε λίγο την απόδοση του ο Δικέφαλος του Βορρά αλλά στο 65 λεπτό έγινε πέναλτι υπέρ της Κρασνοντάρ,το πέναλτι το εκτέλεσε ο Ζαοζίνιο και έγινε το 2-0 για την Κρασνοντάρ και στις καθυστερήσεις ο δικέφαλος μείωσε σε 2-1 στο 91 λεπτό με σκόρερ τον Μάκ.

Στο άλλο παιγνίδι του ομίλου η Ντόρτμουντ δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην Γκαμπάλα στο 28 λεπτό άνοιξε το σκορ για την Ντόρτμουντ ο Ρόις και στο 45 λεπτό έγινε το 2-0 απο τον Ομπαμεγιάνκ. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν άλλα δυο γκολ στο 67 με αυτογκολ του ποδοσφαιριστή της Γκαμπάλα ο Ζένζοβ και στο 70 λεπτό σκόραρε ο Μικιταριάν διαμορφώνοντας το τελικό 4-0. Η Ντορτμουντ εξασφάλισε την πρόκριση από σήμερα με τους 10 βαθμούς που έχει.