Οι αλλαγές έκριναν τον αγώνα

2016-06-16 18:00

Με δύο γκολ από τους Βάρντι και Στάριτζ, που μπήκαν αλλαγή στο ημίχρονο, η Αγγλία επικράτησε με 2-1 της Ουαλίας σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αγγλία είχε τις φάσεις να προηγηθεί, όμως οι τελικοές προσπάθειες δεν ήταν και τόσο καλές και το 0-0 παρέμενε. Εκεί που όλοι πίστευαν ότι οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς γκολ, ο Μπέιλ στο 42' εκτέλεσε φάουλ και νίκησε τον Χαρτ, που φέρει ευθύνη για το γκολ, δίνοντας το προβάδισμα στην Ουαλία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Χόντσον έριξε στο παιχνίδι τους Βάρντι και Στάριτζ, οι οποίοι έμελαν να είναι οι πρωταγωνιστές του αγώνα. Αρχικά, ο άσος της Λέστερ ισοφάρισε στο 56' με κοντινό πλασέ και αφού οι Άγγλοι πίεζαν, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στις καθυστερίσεις της αναμέτρησης με το γκολ του ποδοσφαιριστή της Λίβερπουλ.