''Περίπατος'' για Μπαρτσελόνα

2016-09-14 00:14

Η Μπαρτσελόνα υποδέχτηκε την Σέλτικ στο ‘’Καμπ Νόου’’ και νωρίς νωρίς ο Μέσι έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Νεϊμάρ, άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό.

Στο 23’ ο Τερ Στέγκεν ανέτρεψε τον αντίπαλο του, και μετά από πέναλτι που υποδείχτηκε, ο Μούσα Ντεμπελέ, έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, καθώς ο Γερμανός γκολκίπερ απέκρουσε και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.

Στο 27’ και πάλι ο Αργεντινός συνεργάστηκε εκ νέου με τον Βραζιλιάνο και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα δικά του.

Oι ‘’μπλαουγκράνα’’ πέτυχαν και 3ο τέρμα με τον Νεϊμάρ, στο 50’, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ασταμάτητοι οι Καταλανοί, έκαναν το 4-0 με τον Ινιέστα, στο 59’ μετά από πάσα του Νεϊμάρ και ωραίο σουτ.

Ένα λεπτό μετά, ο Σουάρεζ έδωσε στον Μέσι και εκείνος πέτυχε το γκολ κάνοντας χατ-τρικ.

Στη συνέχεια, στο 75ο λεπτό, ο Νειμάρ έδωσε την 4η του ασίστ στο ματς, αυτή τη φορά στον Σουάρεζ, ο οποίος έκανε το 6-0.

Στο 88’ ήταν η σειρά του Μέσι να δώσει ασίστ και το έκανε στον Σουάρεζ για να πετύχει το 7-0.

Ιδιαίτερα εύκολη νίκη για το φαβορί του ομίλου, ενώ το άλλο παιχνίδι ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Γκλάντμπαχ, αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας και μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει γνωστό πότε θα διεξαχθεί.