Πρόκριση στον τελικό του Φαλήρου!

2015-11-25 00:06

Στον τελικό του Γεώργιος Καραϊσκάκης με την Άρσεναλ στρέφει το ενδιαφέρον του πλέον ο Ολυμπιακός καθώς ηττήθηκε με 4-0 από την πανίσχυρη Μπάγερν Μονάχου. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα μπήκε με όρεξη στον αγωνιστικό χώρο αλλά όπως πάντα η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα του έκοψε του αέρα και μόλις στο 20' λεπτό ο ηλεκτρονικός πίνακας είχε γράψει 3-0 με σκόρερς τους Ντάγλας Κόστα , Λεβαντόφσκι και Τόμας Μίλερ. Κάπου εκεί κόπηκαν τα φτερά του Ολυμπιακού και δεν κατάφερε να κάνει κάτι αξιοσημείωτο ούτε και μετά την αποβολή με κόκκινη κάρτα του Μπαντστούρμπερ στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Πειραιά δεν μπορούσε να βρει λύσεις να απειλήσει τον Νόιερ και στο 70ο λεπτό δυστήχως ήρθε και το 4-0 με τον Κόμαν. Το θετικό σε όλη την υπόθεση είναι ότι αυτό το ματς δεν ήταν ζωής και θανάτου για τον Ολυμπιακό καθώς στο ματς με την Άρσεναλ με ισοπαλία, νίκη και ήττα με διαφορά ενός τέρματος περνάει στους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ. Το μόνο σίγουρο, γιατί ποδόσφαιρο είναι αυτό και ποτέ δεν ξέρεις,είναι ότι ο Ολυμπιακός έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή στο Γιουρόπα Λιγκ.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Άρσεναλ επικράτησε εύκολα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 3-0 στην Αγγλία. Τα τέρματα τα σημείωσαν οι Οζίλ και ο Σάντσεζ(2). Πλέον η ομάδα του Βένγκερ θα έρθει στην Ελλάδα με σκοπό να κερδίσει με διαφορά 2 τερμάτων για να είναι εκείνη που θα πανηγυρίσει την πρόκριση στους 16 του θεσμού.