Σουηδία - Ιρλανδία... σημειώσατε Χ

2016-06-13 20:54

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Σουηδία και Ιρλανδία σε ένα πολύ όμορφο ποδοσφαιρικό παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ιρλανδία μπήκε πολύ ορεξάτη στον αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα. Η Σουηδία ήταν σκιά του καλού της εαυτού, δείχνοντας ανήμπορη να δημιουργήσει παιχνίδι και όντας ουσιαστικά ακίνδυνη απέναντι στην καλά οργανωμένη Ιρλανδική άμυνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ιρλανδία μπήκε το ίδιο καλά και ευτύχησε να σκοράρει στο 47' με γκολ του Χούλαχαν, ύστερα από σέντρα του Κόουλμαν. Αμέσως μετά το γκολ η Σουηδία έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να ισοφαρισουν το παιχνίδι, όμως ήταν άστοχη. Στη συνέχεια η Ιρλανδία κατέβασε ρυθμό και η Σουηδία σφυροκόπησε την αντίπαλο της με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 71' με το αυτογκόλ του Κλαρκ. Μετά το 1-1, οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι, όμως το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις βρήκε ισόπαλες.