Το ξέσπασμα της ΑΕΚ

2015-10-24 22:13

Η 8ή αγωνιστική για τη Super League ξεκίνησε δυναμικά με μια Α.Ε.Κ να μπαίνει πολύ καλά στο παιχνίδι, μετα την απομάκρυνση του Δελλα. Το σκορ για την Ένωση άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Βάργκας. Το 2-0 έκανε ο Αραβίδης στο 34ο λεπτό, αυτο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στη συνέχεια η Ένωση μπήκε εξίσου δυνατά, ομως ο Ηρακλής ευτύχησε να μειωσει το σκορ χαρις τον Βέλλιο στο 64ο, που σκοραρε για 4η συνεχόμενη φορα και δείχνει οτι είναι σε πολύ καλή κατάσταση,αμέσως μετά απο 3 λεπτα η Α.Ε.Κ αντέδρασε και πέτυχε και τρίτο γκολ στο 67ο λεπτο με τον Μπαρμπόσα με τον Βάργκας να κανει το 4-1. Το τελικό 5-1 το σημείωσε ο Μπουονανότε στο 89ο λεπτό.
Μετά από μια εβδομάδα πιεστική για την Α.Ε.Κ με το πρόβλημα που ξέσπασε με τον προπονητή και με την ήττα από τον πρωταθλητή έκανε μια εμφάνιση καταπληκτική ισοπεδωτική θα έλεγα απέναντι σε ένα Ηρακλή που δεν έδειξε και πολλά πράγματα σήμερα.Η μεταμόρφωση της ένωσης σήμερα ήταν εκπληκτική μέσα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν φουριόζα,έδωσε την απάντηση της η Α.Ε.Κ ότι είναι εδώ.Υπήρξε και τραυματισμός του Αραβίδη και βγήκε αναγκαστικά παρόλ'αυτά η ένωση έκανε την μεγαλύτερη νίκη σε έκταση στην super league ως σήμερα και αυτή την στιγμή έχει την δεύτερη καλύτερη επίθεση στην super league με 15 γκολ και με (χωρίς)επιθετικό ακόμα είναι νωρίς για να δούμε ποιος έχει την καλύτερη επίθεση αλλά ήθελα να το σημειώσω, σκεφτήται και να είχε επιθετικό καθαρό πόσα γκολ θα είχανε σημειωθεί.