2015-10-21 17:08

Μετά τις αναλύσεις του 1ου ομίλου προχωράμε με την ανάλυση του 4ου ομίλου.

1850. ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ-ΣΕΒΙΛΛΗ  21/10  21:45

1:1,55  X:3,75  2:4,50

H Σίτι διανύει κρίσιμη περίοδο, αλλά έχει επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις έχοντας πετύχει 11 γκολ σε 2 ματς απέναντι σε Μπόρνμουθ και Νιούκαστλ αλλά βέβαια θα είναι διαφορετική η αντίσταση που θα έχει απέναντι στους Σεβιγιάνους. Επιστρέφει ο Κομπανί και ο Κολάροφ  αλλά λείπουν ο Αγουέρο, ο Σίλβα, ο Νασρί, ο Κλισί και ο Ντελφ. Η Σεβίλλη δείχνει νωθρή και χωρίς όρεξη και αργεί να μπει στα παιχνίδια.

Πρόταση: Αν δεν ήταν τόσες πολλές και σημαντικές οι απουσίες της Σίτι θα πήγαινα στον 1 που ενδεχομένως να ήταν και ψηλότερα από το 1,55. Η φόρμα όμως της Σίτι και η ελπίδα να βοηθήσει και η Σεβίγια στο σκοράρισμα αξίζει το g/g στο 1,50 και το over στο 1,45.

1848. ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ  21/10  21:45

1:1,37  X:4,00  2:6,50

Η ‘’γηραιά κυρία’’ πήρε λευκή ισοπαλία απέναντι στην Ίντερ και στο Τσάμπιονς Λιγκ εμφανίζει πολύ καλό πρόσωπο, έχοντας το απόλυτο ως τώρα. Το σετ των αποδόσεων αδικεί περίτρανα την Γκλάντμπαχ που μπορεί να είναι άπειρη και να πάιζει απέναντι στην πολύπειρη Γιουβέντους αλλά είναι αφινιασμένη από άποψη φόρμας και διέλυσε 5-1 την Άιντραχτ.

Πρόταση: Σκοράρει στην Ευρώπη η ‘’Βέκια Σινιόρα’’ και η Γκλάντμπαχ ‘’πετάει’’ επιθετικά, οπότε έχει λογική το g/g στο 1,75 και γιατί όχι και το over στο 1,65.